Viesnīca Steigenberger Hotel Köln
© Teksts & Foto - Amazing Magazines
Jauna, plaša un moderna - tā ir viesnīca Steigenberger Hotel Köln. Ne par velti es izvēlējos šos trīs īpašības vārdus, lai aprakstītu viesnīcu, jo tā, piedzīvojusi pilnīgu renovāciju, tika atvērta pavisam nesen, 2015. gadā. Tā ir viena no viesnīcu ķēdes Steigenberger jaunākajām viesnīcām.
Steigenberger Hotels AG ir viena no Eiropas vadošajām viesnīcu kompānijām. Steigenberger Group galvenais ofiss atrodas Vācijā un no tā tiek vadītas un koordinētas 116 viesnīcas trijos kontinentos, pieskaitot arī 24 jaunas viesnīcas kas vēl ir tikai celtniecības vai plānošanas stadijā.
Steigenberger Hotels AG galvenais izpilddirektors Puneet Chhatwal esot norādījis uz faktu, ka Ķelne ir viena no tukšajiem punktiem uz Steigenberger viesnīcu tīkla kartes. Ķelne ir ceturtā lielākā Vācijas un lielākā Ziemeļreinas - Vestfālenes zemes pilsēta. Pie tam, šī metropole ar lielisku transporta satiksmi ir galvenais komerciālais centrs jau gadsimtiem ilgi. Ķelnē notiek neskaitāmi daudz lielas starptautiskas izstādes un konferences.
Tā nu, izdarot pareizus spriedumus un secinājumus, Steigenberger Hotel Group atrod labāko vietu savai viesnīcai un iegādājas kādu 11-stāvu augstu celtni, spāņu kompānijas Azora vadīto viesnīcu ar nosaukumu Hotel Köln Rudolfplatz. Ēka atrodas pašā pilsētas centrā, dažu minūšu gājienā no svarīgākajiem vēstures apskates objektiem. Interesants ir fakts, ka šī celtne ir iekļauta kultūras pieminekļu sarakstā, kas nozīmē, ka tā ir daļa no pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma. Tā ir sargājama un to nedrīkst mainīt bez kultūras ministrijas atļaujas. Atskatoties pagātnē, mēs uzzinām, ka šī ēka tika celta laikā no 1961.-1962. gadam pēc Teodora Keltera (Theodor Kelter) plāniem vietā, kur otrā pasaules kara laikā daļēji tika nopostīta pilsētas opera. Kādreizējās administratīvās ēkas fasādes ģeometriskajā struktūrā pārņemti Ludviga Mies van der Rohes (Ludwig Mies van der Rohe) dizaina principi. Laikā no 1985.-1988. gadam, aizsargājamais kultūras piemineklis tika pārveidots par viesnīcu. Laika gaitā īpašumtiesības tika mainītas vairākas reizes un viesnīcu nosaukumi nomainīja viens otru. Holiday Inn am Rudolfplatz, Barceló Hotel am Rudolfplatz, Hotel Köln am Rudolfplatz līdz beidzot šodien vēsturiskajā ēkā atrodas modernā, laikam līdzi ejošā, Steigenberger Hotel Köln.
Pēc vēsturiskās ēkas iegādes un visu nepieciešamo ēkas rekonstrukcijas atļauju iegūšanas, viesnīcā tūlīt pat sākās milzīga apmēra remontdarbi, kas ilga aptuveni 7 mēnešus un izmaksāja 23 miljonus eiro. Ir jāpiezīmē, ka sakarā ar to, ka ēka ir iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tā netika pārveidota no ārpuses un arī marmors, kas atrodas daudzviet ēkā, netika skarts. Celtniecības (rekonstrukcijas) kompānija Kamper bija atbildīga par renovācijas projektu, kas bija liels izaicinājums. Taču speciālistu komanda veiksmīgi tika galā ar šo uzdevumu un nu, viesnīcas piedāvājumā ir 305 jaunas istabas un svītas, liela balles (deju) zāle, piecas konferenču telpas, restorāns, bārs un bistro. Drīz, 2017. gada pavasarī, ir plānots piedāvāt viesiem arī jaunu un modernu SPA zonu. Mākslinieka Kirila Kovala (Kyrill Koval) krāsainās gleznas, kas attēlo dažādus Ķelnes pilsētas skatus, izvietotas viesnīcas viesu istabās un koridoros. Tās piedod telpām īpašu noskaņu.
Mēs esam norunājuši tikšanos ar viesnīcas mārketinga daļas direktori Isabellu Kroll (Isabel Kroll) omulīgajā bistro bārā ”Neunzehn nullzwo". Uzsākot mūsu sarunu var just, ka Isabella ir mūsdienīga biznesa sieviete, kas ķeras uzreiz vērsim pie ragiem, tāpēc jau pavisam drīz dodamies izlūkot viesnīcu. Dodoties pa plašo foajē telpu, šķiet gaisā vēl jūtamas renovācijas vēsmas. Isabella īpaši norāda uz to, ka visā viesnīcā daudzviet ir redzams marmors. Tas ir saglabāts un neskarts, kā to paredz kultūras pieminekļu saglabāšanas likumi. Arhitekts esot ļoti smagi strādājis, lai veiksmīgi savienotu vēsturisko marmoru ar mūsdienīgi moderno metropoles stilu viesnīcas interjerā. Uzdevums nav bijis no vieglajiem, taču, rezultāts ir nevainojams. Isabella mums izrāda visas svarīgākās vietas viesnīcā, sākot ar vismazākajām biznesa istabām, līdz pat pašai lielākajai Grand Suite svītai ar pasakainu skatu uz pilsētu. Mūsu saruna ir tik nepiespiesti atraisīta, ka laiks skrien vēja spārniem, bet mums vēl jāpaspēj iemūžināt bildēs to, ko redzam un piedzīvojam. Isabella jau ir noorganizējusi visu nepieciešamo, lai istabas bildēs izskatītos neatvairāmas. Novēlot mums labu veiksmi un piedāvājot savu palīdzību jebkurā laikā, viņa mūs pamet un mēs sākam darbu.
Es pieeju pie lielajiem logiem, kas atrodas visas telpas garumā un atvelku sniegbaltos aizkarus vaļā. To, ko mēs redzam pa logu, es visdrīzāk nespēšu aprakstīt vārdos, bet skats uz pilsētu ir vienkārši satriecošs. Pirmais, ko ievēroju, ir slavenā Ķelnes katedrāle, kas ir lielākā gotiskā celtne ne tikai Vācijā, bet visā Ziemeļeiropā. Tā tika būvēta veselus 632 gadus, laikā no XIII līdz XIX gadsimtam. Katedrāles torņi stiepjas 157 m augstumā un šis brīnišķīgais gotikas stila meistardarbs ir iekļauts UNESCO pasaules kultūrmantojuma objektu sarakstā.
Pilsētas ainu paspilgtina vēl viens vēsturisks arhitektūras piemineklis, kas atrodas pavisam tuvu viesnīcai. Tie ir karaliskie rietumu vārti - Hahnentorburg, divi pusapļu veida torņi ar robotu augšdaļu. Īsi pēc tam, kad romieši dibināja Ķelni 50. gadā pēc Kristus dzimšanas, tai apkārt uzcēla mūri, kas apņēma pilsētu pusloka formā ar divpadsmit masīviem ieejas vārtiem. Hahnentorburg bija galvenie no šiem divpadsmit pilsētas vārtiem, kas pēc otrā pasaules kara tika daļēji izpostīti, bet vēlāk atjaunoti.
Pakavējušies pagātnē, atgriežamies Steigenberger Hotel Grand Suite svītā un turpinām darbu. Šī svīta, ar burvīgu pilsētas skatu pa logu, platības ziņā ir ļoti ietilpīga. Te ir liela dzīvojamā istaba, kura ir labiekārtota ar ērtiem dīvānkrēsliem un platekrāna TV. Nedaudz tālāk atrodas liels rakstāmgalds, kas norobrežo atpūtas zonu no garā konferenču galda. Gaiši pelēkas durvis ved uz privātu guļamistabu, kurā ir king size gulta un blakus, ērta vannasistaba. Vienkāršs, bet neizsakāmi moderns dizains ar veiksmīgu, acīm tīkamu krāsu salikumu, rada vieglu un nepiespiestu sajūtu.
No rīta, dodoties brokastīs, kas atrodas restorānā Sands, var just, ka viesnīca Steigenberger ir aizņemtu cilvēku iecienīta. Vīrieši un sievietes, ģērbti uzvalkos un darījumu kostīmos steidzīgi izbauda rīta kafiju un lasa jaunākās ziņas kādā no rīta avīzēm. Brokastīs var izvēlēties visu, ko vien sirds tīko tik agri no rīta. Ēdiens ir svaigs, glīti sakārtots un izskatās ļoti kārdinošs un apetīti rosinošs. To visu vēl vairāk paspilgtina trīs pavāri, kas ģērbti baltos darba kostīmos, riktīgām pavāra cepurēm galvās, smaidīgi papildina brokastu galdu ar svaigiem augļiem un laipni palīdz ar padomu kādam, kas nevar izlemt, ar ko sevi palutināt šajā agrajā rīta. Dzerot savu rīta kafiju, es noraugos uz kādu brokastu darbinieci, kas ar smaidu sejā novēl viesnīcas viesiem jauku dienu un saprotu, ka atrodoties Ķelnes pilsētas pašā sirdī, viesnīcā, kurā ir tik labs serviss un neizmērojami laipna darbinieku attieksmes, savādāk nemaz nevar būt.
Inspiring.se - © Teksts & Foto - Amazing Magazines