Viesnīca Hotel Nassauer Hof
© Teksts & Foto - Amazing Magazines
Brīdī, kad iebraucam slavenajā Kaiser-Friedrich-Platz laukumā un apturam savu auto pie grandiozās ēkas ieejas, varam pārliecināties par viesnīcas izdaudzināto viesmīlību. Divi labi ģērbti kungi sveicina mūs un laipni aicina viesnīcā Nassauer Hof. Mašīnas durvis tiek pieklājīgi pieturētas, kamēr mēs kāpjam ārā. Kungi paņem mūsu bagāžu un pavada mūs līdz viesu reģistratūrai. Viņi parūpējas arī par auto un noparko to viesnīcas garāžā.
Viktorijas laika celtne ar interesantu arhitektūru piedāvā pavisam savādāku ēkas plānojumu. Atšķirībā no citām, tādas pašas kategorijas luksusa viesnīcām ar lielām un ietilpīgām foajē telpām, viesnīca Nassauer Hof savu viesu reģistratūru ir novietojusi nedaudz anonīmāk. Līdz ar to ir ticis radīts privātums, kas ļauj viesiem justies brīvāk, piereģistrējoties viesnīcā. Foajē telpas elegantais interjers ir unikāls un pievilcīgs pateicoties gaišajai marmora grīdai, kas ir pretstatā valriekstu sienas paneļiem un līstēm. Sinepju krāsas sienas un zelta krāsas elementi, kas rotā mēbeles un dekorus, rada pārliecību par šīs, tradīcijām bagātās viesnīcas piesātināto vēsturi.
Šīs dienas mēs pavadīsim burvīgajā Royal Svītā. Mūsu bagāža jau stāv hallē un virsdrēbes ir rūpīgi sakārtas garderobē. Uz galda stāv trauks ar svaigiem augļiem un blakus, kartīte ar viesmīlīgiem sveicieniem no viesnīcas vadības grupas. Guļamistabā uz naktsgaldiņa mēs atrodam divas šokolādes lauvas figūriņas, kas noliktas uz paplātes ar uzrakstu "Family Olausson". Te ir vēl viena viesmīlības dāvana no Armani Collezioni veikala, kas atrodas Haus Vier Jahrezeiten ēkā, Kaiser-Friedrich-Platz laukuma otrā pusē. Mūsu svīta atrodas viesnīcas ēkas stūrī ceturtajā stāvā no kura paveras skats uz Wilhelmstrasse un brīnišķīgo ārstniecības nama laukumu (Kurhausplatz) ar izgaismotām strūklakām un burvīgām alejām. Mūsu skatam paveras arī slavenais Vīsbādenas ārstniecïbas nams (Wiessbaden Kurhaus). No balkona var redzēt vairākas vecas pilētas celtnes, kā piemēram, Hessisches Staatstheater, kas celts 1894. gadā un slavenā Svētā Bonifācija (St. Bonifatius) baznīca (celta no 1844. līdz 1849. gadam), kas apžilbina ar savām augstajām smailēm un torni.
Viesnīcas piedāvājumā ir 23 svītas, kas iedalītas piecās katogorijās. Lielākajai daļai svītu ir savs stils un telpas plānojums, atkarībā no atrašanās vietas ēkā. Royal Svīta ir aptuveni 85 m2 un tajā ir gandrīz viss, ko varētu gaidīt no augstas klases luksusa viesnīcas. Svītas garenā, dzīvojamās telpas zona ir labiekārtota ar kamīnu, kam pretī novietotas ērtas mēbeles. Šeit, uz mīkstā dīvāna var relaksēties pēc grūtas dienas. Telpas logus no abām pusēm ieskauj gaiši aizkari, kas nostiepjas no griestiem līdz pašai grīdai, bet sienas rotā dažādas dekorācijas un mākslas priekšmeti. Šeit atrodas arī liels pusdienu galds, pie kura var pamieloties ar privātām maltītēm, izbaudot neatkārtojamus skatus uz skaisto baznīcu. Tās staltie dvīņu torņi ir 68m augsti un tie spilgti dominē Vīsbādenas siluetā. Dzīvojamās telpas stūris ir labiekārtots ar ērtu biroja galdu priekš tiem, kas darbu nevar atstāt mājās. Rakstāmgalda apdare ar sava laika tipiskām iezīmēm simbolizē 1830- tos gadus un pati svīta, par spīti visām modernā laika ērtībām, šķiet "ģeniāli autentiska" un ir saglabājusi savu pirmatnējās viesnīcas raksturu. Cauri guļamistabai, kurā atrodas ērta king-size dubulta gulta, ir pieejama ietilpīga, marmorā ietērpta vannasistaba ar lielu spoguli, kas iebūvēts sienā virs dubultajām izlietnēm, kā arī vanna un atsevišķa duškabīne.
Mēs jau esam paspējuši iedzīvoties, kad kāds klauvē pie durvīm. Tā ir Sandra Kunert (Mrs Sandra Kunert), viesnīcas mārketinga direktore, kas ir ieradusies lai apsveicinātos un uzaicinātu mūs kopīgi papusdienot populārajā viesnīcas restorānā Orangeriet. Mēs kopīgi dodamies lejā uz foajē telpu, kur satiekam viesnīcas restorāna vadītāju Aleksandru Ofermani (Mr Alexander Offermanns). Viņš mums laipni seko līdzi un ierāda labākās vietas pie loga, cauri kuram paveras skats uz Kaiser-Friedrich-Platz laukumu. Tas atrodas blakus restorānam un pašā laukuma centrā slejas grandiozais Karaļa Frederika III (Kung Frederick III) piemineklis. Mūsu skatam paveras arī Vīsbādenas ārstienīcas nams (Kurhaus) un skaistās strūklakas. Labi ģērbtais viesmīlis sasveicinās ar mums un piedāvā šīs dienas ēdienkarti. Viss izklausās tik labi, ka ir tiešām grūti izvēlēties, kad esam uzzinājuši kādus interesantus ēdienus šefpavārs Daniels Latzs (Mr Daniel Laatz) ar saviem kolēģiem ir pagatavojis.
"Vai zinājāt, ka 2013. gadā viesnīca Nassauer Hof nosvinēja savu divsimto jubileju?" saka Sandra un pasniedz mums cietos vākos ievākotu īpašu grāmatu par viesnīcu. "Šajā grāmatā ir detalizēts izklāsts par viesnīcu un celtnes vēsturi." Ar lielu ziņkāri es veru vaļā biezo grāmatu un sāku lasīt- Come in and feel at home. Šis ir īpašs sauklis, kas pavadījis viesnīcas filozofiju vairāk kā divus gadsimtus. Grāmata satur detalizētu informāciju par uzņēmuma pirmssākumiem kā arī par tā attīstību gadu gaitā. Tajā var izlasīt par viesnīcas būtiskām izmaiņām, uzzināt kā norisinājās tās celtniecība un renovācija. Vienlaicīgi šeit ir apskatāmi arī interesanti bilžu materiāli no viesnīcas arhīva, kā piemēram, viesnīcas fotogrāfijas un ievērojamas personības, slavenības, kas apmeklējušas šo lepno viesnīcu gadu gaitā. Viesnīca var lepoties ar tādiem vārdiem kā Džons F. Kenedijs (John F. Kennedy), Ričards Niksons (Richard Nixon), Vladimirs Putins (Vladimir Putin), kā arī ievērojamiem aktieriem un māksliniekiem, tādiem kā Odrija Hepberna (Audrey Hepburn) un Lučiano Pavarotti (Luciano Pavarotti).
Mūsu maltītes laikā Kunertas kundze ar lielu aizrautību un interesi stāsta mums par viesnīcu, tās vēsturi un atcerās interesantus un neaizmirstamus notikumus. Mēs uzzinām, ka bijuši nepieciešami divpadsmit gadi, lai pārbūvētu viesnīcu Nassauer Hof pēc otrā pasaules kara atstātajām sekām. Tajā laikā viesnīcu pārvaldīja Millera kungs (Mr Müller). Viņš bija ieguldījis tajā veselus astoņpadsmit gadus savas dzīves un tieši viņš ir atbildīgs par to, ka viesnīca pastāv arī šodien. Uzzinām arī to, ka pēckara laikā ekonomiskais stāvoklis krasi uzlabojās un nodrošināja reģionam nepārtrauktu izaugsmi. Gadiem ejot, viesnīcu Nassauer Hof apmeklēja arvien vairāk ārzemju apmeklētāji, kas uzstādīja ar vien augstākas prasības.
"Tieši šajā laikā viesnīcā notika lielas pārmaiņas," stāsta Kunertas kundze. " 1969. gadā Stinnes AG nolēma investēt aptuveni 20 miljonus markas viesnīcas renovācijā, lai tā atbilstu visām nākotnes prasībām un turpinātu saglabāt savu vārdu- vienu no lielākajiem visā Vācijā. 1971. gadā viss bija gatavs un ar viesnīcas vadītāju Mr. Jean van Dalen priekšgalā sākās jauna nodaļa viesnīcas vēsturē. Moderna luksusa viesnīca ar konferenču zalēm un tādām ērtībām kā gaisa kondicionieris un skaņu izolējošie logi. Kunertas kundze mums izskaidro arī to kāda ir kopējā viesnīcas koncepcija šodien un kā piedāvājumā esošās 159 viesnīcas istabas tiek iedalītas kategorijās- superior, deluxe un svītas.
"Mums ir vēl viens ļoti populārs restorāns- Ente. Tas ir ekskluzīvs restorāns, kas sākotnēji saucās Ente vom Lehel. Tas tika izveidots pēc Mr. Hans-Peter Wodarz iniciatīvas. Viņa mērķis bija pacelt garšas piedzīvojumu līdz augstākajam līmenim un spēt apmierināt pat viszinošākos gardēžus. Kā kroni visam, viņš pieaicināja slaveno Ķelnes mākslinieku Manfredu Mauzu (Mr. Manfred Mausz) apgleznot restorāna griestus ar skaistiem gleznojumiem, kuri attēloja greznas zosis zosu aizsprostā visā tā krāšņumā. Ar tik labi pārdomātu koncepciju un bagātīgiem dekoriem, restorāns kļuva par reģiona metropoli visiem turīgajiem un ātri pārtapa par vienu no Vācijas izdaudzinātākajiem gardēžu restorāniem. 1979. gadā Ente kļuva par daļu no viesnīcas biznesa un ideja, apvienojot labāko no divām pasaulēm- izcilu maltīti ar ērtiem viesnīcas apartamentiem, dzīvo pašā augstākajā līmenī arī šodien. Restorāns Ente ir ieguvis vienu zvaigzni no ievērojamā Michelin Guide un pati viesnīca Hotel Nassauer Hof ir vācu luksusa viesnīcu izlases biedrs (Selektion Deutscher Luxushotels).
Pēc gardās maltītes Kunertas kundze izrāda mums viesnīcu un turpina dalīties stāstos par viesnīcu un Vīsbādenas pilsētu. "Šī ir viena no vecākajām kūrorta pilsētām Eiropā. Šeit kādreiz ir bijuši divdesmit seši karstie avoti, bet šodien ir palikuši tikai četrpadsmit." Vīsbādena ir ļoti interesanta pilsēta, plaši pazīstama ar savu neatkārtojamo arhitektūru un tā pat tiek dēvēta par Ziemeļu Nicu (Nice of the North). Šeit dzīvo gandrīz 300.000 iedzīvotāji. Jāatzīmē interesants fakts, ka Vīsbādena kopā ar tuvākajām pilsētām- Frenkfurti pie Mainas (Frankfurt am Main), Darmastadt un Maincu (Mainz) veido reģionu kas saucas Frankfurt Rhine Main Region un tajā dzīvo 5,8 miljoni iedzīvotāji. Pie tam Vīsbādena skaitās kā desmitā turīgākā pilsēta Vācijā.
Pēc visas iegūtās informācijas ir viegli saprast kāpēc viesnīcai Hotel Nassauer Hof ir tik interesanta vēsture un ka to, gadu gaitā ir apmeklējuši tik daudz lielas personïbas. Pat ja viesnīca arī piedāvā visas modernās ērtības, kādas vien varam iedomāties, tā tomēr vienmēr ir spējusi saglabāt savu valdzinājumu. Šeit jūs vienmēr silti sagaidīs un vārdi- Come and feel at home ir kā dārgs mantojums, ko viesnīcas vadītājs Torstens Sanders (Mr. Thorsten Sander) kopā ar saviem kolēģiem lolo un saudzē ar lielu cieņu.
Inspiring.se - © Teksts & Foto - Amazing Magazines